plisa okienna

Czy plisy okienne dobrze chronią przed słońcem?

Czy plisy okienne dobrze chronią przed słońcem? To zależy od kilku czynników. Plisy to popularne i praktyczne rozwiązanie w wielu domach i biurach, które mają na celu kontrolować ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń. Właściwości ochronne plis zależą głównie od materiału, z jakiego są wykonane. Na rynku dostępne są różne rodzaje plis, które chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem.

 

Czym wyróżnia się plisa okienna?

Plisa  okienna, zwana również żaluzją plisowaną lub roletą plisowaną, to wyjątkowe rozwiązanie do osłony okien, które wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi cechami. Przede wszystkim, plisa okienna cechuje się elegancją i nowoczesnym designem, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w różnorodne aranżacje wnętrz. Jedną z najważniejszych zalet plisy okiennej jest jej wszechstronność. Można ją stosować w różnych typach okien, niezależnie od ich kształtu i rozmiaru. Plisa może być dostosowana do okien prostokątnych, trapezowych, owalnych czy nawet trójkątnych, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do nietypowych okien. Dodatkowo, plisa okienna oferuje różnorodność materiałów i wzorów. Dostępne są wersje transparentne, półprzezroczyste i zaciemniające, pozwalając na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Istnieje również szeroki wybór kolorów i wzorów, co umożliwia dopasowanie plisy do indywidualnych preferencji i stylu wnętrza.

 

Z jakich materiałów najczęściej wykonywane są plisy okienne?

Najczęściej plisy okienne wykonywane są z różnorodnych materiałów, które umożliwiają osiągnięcie różnych funkcji i wyglądu. Oto niektóre z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji plis: Plisy wykonane z różnych rodzajów tkanin są bardzo popularne. Mogą to być lekkie i przezroczyste materiały, takie jak organza, szyfon, lub tkaniny z delikatnymi wzorami, które pozwalają na miękkie, rozproszone światło do wnętrza. Również bardziej grube tkaniny, np. z mieszanki poliestru i bawełny, które zapewniają większą prywatność i redukują przepuszczanie światła. Plisy wykonane z papieru są tańszą opcją i często używane jako plisy tymczasowe lub dekoracyjne. Są lekkie i łatwe do zainstalowania, ale nie oferują takiej trwałości jak inne materiały.